HBDH Milisleri: Ankara Ali Kuşçu Merkezini ve İstanbul Bebek’te lüks bir yatı imha ettik

HBDH Milisleri yaptıkları yazılı açıklama ile Ankara Ali Kuşçu Merkezini ve İstanbul Bebek’te lüks bir yatı imha ettiklerini duyurdu.

Açıklamada Rojava’ya atılan kimyasal fosfor bombalarına da değinen Milisler, “Erdoğan çocuk katilidir” ifadelerinde bulundu.

Açıklamanın devamı şöyle

1-     03 Kasım 2019 günü İstanbul Bebek sahilinde bulunan Şehrazat isimli lüks yat güçlerimizce ateşe verilerek imha edilmiştir. Dünyanın bir çok yerinde yoksul emekçi halklar günlerdir sokaklarda yönetenlerden hesap soruyor. Sömürücü sınıfların sembollerini ateşe veriyor. Şili halkının “yoksullar için ekmek yoksa, zenginler için de huzur yok” sloganı hedefi işaret ediyor. Bugün ülkemizin bir çok yerinde de işçiler emekçiler bu düzene isyan ediyor, bir yol arıyor. Yoksulluğun nedeni tepemizde çöreklenmiş asalak sınıflardır. Alınterimizi, emeğimizi sömüren, vergilerle haraç sistemi kuran itiraz edince de polisi üzerimize salan  ve zenginliklerinin kaynağı bizden çaldıkları olan bu asalak sınıflarla anladıkları dilden konuşmak tek kurtuluş yoludur.

2-     03 Kasım 2019 günü Ankara Mamak ilçesinde yer alan Ali Kuşçu Gök Bilim Merkezi olarak bilinen çok uluslu şirketlerin iştiraki ile çalıştırılan merkeze yönelik gerçekleştirdiğimiz sabotaj eylemi sonucu, törenlerle açılan, bakanların sürekli ziyaret ettiği, Erdoğan’ın ağzından düşürmediği milyon dolarlık projelerinden biri ve yerleşkesi küle dönmüştür.Ali Kuşçu Gök Bilim Merkezi basında propaganda edildiği üzere çocukları eğitici bir bilim merkezi değil, AKP faşizminin sembollerinden biridir. Kentsel dönüşüm adı altında yağmalanan kentlerimize yapılmış bir makyaj ve yandaş şirketleri zengin etme projesidir. AKP – MHP faşizminde insana, kadına, çocuğa yer yoktur. 17 yıllık ikitdarlarında çocuklara bilim diye sundukları tarikat evlerinde cihat eğitimleridir. Aynı yurtlarda sayısı binlere ulaşan çocuk istismarıdır. Erdoğan’ın “kadında olsa, çocukda olsa gerkeni yapın” talimatı ile yüzlerce çocuğun polis, asker tarafından katledilmesidir. Berkin’den, Ceylan’a, Uğur’dan, Cemile’ye Erdoğan çocuk katilidir.

Bugün kim insanlıktan, kardeşlikten, çocuktan bahsediyorsa yüzünü önce Rojava’ ya dönsün. Kimyasal fosfor bombaları ile bombalanan o çocukların çığlığı ile yüzleşsin. Rojava işgali sömürgeciliğin, faşizmin aynasıdır. O aynada ki Erdoğan’dır.

Türkiye’de sömürüden, faşizmden kurtulmak isteyenler, sömürgecileğe karşı savaşmak zorundadır. Bugün emekçileri yoksullaştıran,Türk halkını Kürt katliamlarının utancına ortak eden AKP-MHP faşizmi gücünü Türkiye’li emekçilerin sessizliğinden almaktadır. Sömürülen sınıflar ile sömürgeleştirilen halkların birleşik mücadele örgütü olan HBDH faşizmi yıkacak güçtür. Ankara’nın göbeğinde kulelerini küle çeviren birleşik mücadelemizin ateşi saraya yaklaşmaktadır. Tüm yoksul emekçi sınıflara, gençlere, kadınlara çağrımızdır, sizden çalarak zenginleşen patronları hedef alın.İşgalci, faşist kurumları, AKP’ yi kuşatın, imha edin, insan içine çıkarmayın. Bilinsin ki güçlerimize her gün yenileri eklenmekte HBDH Milisleri çığ gibi büyümektedir. Kim faşizme karşı bir kıvılcım olmak istiyorsa saflarımıza katılıyor, işgalci, sömürücü asalakları hedef alıyor. HBDH yolu açmış, işaret fişeğini çakmıştır.

Artık “her yürek devrimci bir hücredir” herkes bir eylem gücüdür.