DKP/BÖG:Kasırga koparmaya geliyoruz, faşizmi yerle bir edeceğiz!

Parti Savaşçımız, Birleşik Devrimin öncü gerillası Mehmet Ali Kasırga Ölümsüzdür!

Kasırga koparmaya geliyoruz, faşizmi yerle bir edeceğiz!

Barış Mustafa Kalafat (Mehmet Ali Kasırga), Ulaş Adalı ile birlikte gerilla alanlarında partimizi örgütledi, Özgürlük Güçleri merkez komutanlığı bünyesinde savaşçı güçlerimizin eğitimini üslendi, Rasih Kurtuluş müfrezemizin komutanlığını yürüttü. HPG güçlerinin değerli ve deneyimli komutanı Atakan Mahir ve yoldaşlarıyla birlikte Türkiye dağlarına doğru birleşik devrim mücadelemizi örgütlemek için yola koyuldu.

M.Ali Kasırga, 11 Ağustos 2018 tarihinde Dersim/Pülümür’de HBDH komutanı Atakan Mahir ve yoldaşlarıyla birlikte sömürgeci, faşist TC ordusuyla girilen çatışma sonucu ölümsüzleşti.

Öncü savaşçımız, gerilla komutanımız M.Ali Kasırga ve Pülümür şehitlerinin ölümsüzleşmelerinin 1.yılında birleşik devrim mücadelesinin mevzilerini büyütüyor, onların adlarını faşizmin kalbine alev kıvılcımlarıyla yazıyoruz.

Bugün partimiz ülkenin ve Kürdistan’ın cephelerinde faşizmin ablukalarını kırmak için HBDH güçleriyle yanyana, omuz omuza savaşmaktadır. Türkiye ve Kürdistan’ın kentlerinde ve kırlarında Mehmet Ali yoldaş gibi tüm gücüyle birleşik devrim mücadelesini güçlendirmek ve ilerletmek için, faşizmi yenmek için savaşmaktadır. Partimiz, halkların birleşik devriminin görevlerini halklarımızın, işçilerin, kadınların kurtuluşu için yerine getirmenin sözünü Mehmet Ali yoldaşımızın adına da bir kez daha vermektedir.

DKP/BÖG olarak bizler, azgınca saldıran AKP faşizmini yenmek için dağları ve şehirleriyle dört bir cephede “Gerilla, Özgürlük Gücüdür!” diyen komutan Ulaş Bayraktaroğlu’nun sözlerini şiyar edindik. Mehmet Ali Kasırga, Özgürlük Gücü olma öykümüzün en ileri, en donanımlı, en çalışkan, en savaşçı yoldaşıdır. Türkiye dağlarına doğru Halkların Birleşik Devrim Hareketi’nden yoldaşlarla sürdürdüğü uzun yolculuğunda Atakan Mahir ve yoldaşlarıyla kanı kanına karıştı. Mehmet Ali yoldaşın bu duruşu, Ulaş Bayraktaroğlu’nun dediği gibi “hiçbir yerdeyken her yerde olduğumuzun” ifadesi ve ardı arkası kesilmeyecek yeni atılımların fedakar bir ifadesidir!

Ölümsüz yoldaşlarımıza, halklarımıza, işçi sınıfı ve ezilenlere sözümüz olsun ki;

AKP-MHP faşizmine karşı savaşımız kesintisiz bir biçimde sürecektir! Birleşik devrim mücadelemizde mutlaka zafere ulaşacağız!

Bu ülkenin Mehmet Ali’lerini, gençlerini, kadınlarını, işçilerini, faşizme karşı zafer yoluna, parti ve birleşik mücadelemizin saflarına, kavgaya çağırıyoruz!

YA ZAFER, YA ZAFER!

GERİLLA ÖZGÜRLÜK GÜCÜDÜR!

YAŞASIN BİRLEŞİK DEVRİM MÜCADELEMİZ!

MEHMET ALİ KASIRGA, KOMUTAN ATAKAN MAHİR ve PÜLÜMÜR ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!

Devrimci Komünarlar Partisi/Birleşik Özgürlük Güçleri